• רבקה קופלר

טבריה - מצפון תפתח הטובה

סעו לטבריה! השינויים בה משמחים.


קודם כל כי הכנרת מלאה בימים אלה בהרבה מים (אפשר עוד, אבל לפני שנה לא היתה כל כך מלאה...) וזה משמח ביותר. בייחוד עם כיפת השלג על החרמון המביט מרחוק.

מטיילים בארץ - פסגת החרמון עדיין מושלגת

אחר כך, בגלל השמחה בטיילת.

טבריה - דוכנים ומתנפחים

בעתונים כתבו בשנים האחרונות על ההחמצה, על הפוטנציאל הגדול של העיר שמוחמץ, ואנחנו נסענו לפני כמה שנים לבדוק, כי זכרנו את העיר מימיה הטובים, היותר רחוקים, אז כשהישראלים לא הכירו עדיין את נתב"ג הכרות אינטימית, ונהגו להטות את אוהלם לחופי הכנרת לשבוע ואף יותר, ובערבים נוסעים בטרמפים לעיר לבלות במסעדות ובמועדונים שלה.

טבריה של פעם - מרפסת בניחוח קולוניאלי

נדהמנו אז, לגלות אותה בשממונה. הגענו בערב חג השבועות, כלומר ב-11 בבוקר, וב-12 נסגרו כל העסקים לקראת החג. לא הבנו איך פרנסי העיר נותנים לזה לקרות? איך סוגרים אותה בשבתות ובחגים ולא הופכים את המקום לפנינה? כמו כל העיירות השוכנות לחוף אגם גארדה באיטליה, או אגמי זלצבורגלנד? או אם רוצים תיאור יותר מדוייק – כמו העיירות החושניות באיי יוון?

טיולים בארץ - פעם הירידה הזו לטיילת היתה מאוד פופולרית
כנרת - נוף קדומים
טבריה - כנסיית סנט אנדרוס

בשולי חדשות הבחירות המוניציפליות האחרונות שמענו הבטחות טברייניות, כמו אלה שאנחנו רגילים לשמוע כמעט בכל מערכת בחירות, גם במקומות אחרים. רצינו לחוש את התקווה אבל למודי אכזבות, כיבינו אותה מהר לפני שתתנחל בלב ונתאכזב.

מותר לחלום
כנרת - המים עברו את הקו האדום

שמועות הגיעו שהפעם קרה דבר וראש העיר הנבחר, רון קובי, הבטיח ואף קיים. בזמן קצר ביותר הפיח רוח חיים בטיילת של טבריה. אומרים שיש גם אוטובוס המסיע תושבים רחוקים ליהנות במקום. חשבנו בשבת האחרונה שחשוב להראות תמיכה, שחשוב להגיע, לטייל לאורך הטיילת הקצרה ולפרנס קצת את בעלי העסקים הפתוחים סוף כל סוף בשבת. אולי מטבריה תפתח הטובה. אז נסענו.

טבריה - דוכנים על הטיילת

לא שיערנו שכל כך הרבה אנשים יבואו גם.

שיגיעו גם הם בהמוניהם, שדוכנים יהיו פתוחים לאורך רחובות הגישה לטיילת, שהרקדה המונית תרקיד אנשים בככר שליד הפסל הסביבתי המודד את מפלס הכנרת. שיהיה שמח.

ריקודי עם בטבריה

לא חשבנו שבשבת ילדים ישחקו בפינה אחת עם ערימת שלג שהובאה לכאן כנראה מהחרמון ובפינה אחרת על מתנפחים. שהמסעדות ובתי הקפה (הפתוחים) יהיו מלאים. שהארמון הנטוש שצילמתי בפעם הקודמת דרך חרך בחלון יהיה בעיצומם של שיפוצים.

מחשבות - הארמון היפייפה מתנקה

היה לנו נעים, קינחנו בחומוס מצויין ובדג טרי שנמשה מהכנרת וטעמו לא דומה אפילו במעט לזה שקונים בסופר שליד הבית.

?יש דבר כזה - חומוס טברייני
טבריה - פרחים על המרפסת
פסל סביבתי - פיין

ובתור בונוס קיבלנו עוד חתיכת נוסטלגיה שפגשנו על הטיילת (תלחצו על התמונה ותפתחו רמקולים):

לקריאה נוספת:

מה עוד אפשר לעשות בטבריה, כאן בלינק המיועד לתיירים הבאים מחו"ל


#טבריה #כנרת #טיילתבשבת #טיולבארץ

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רומן היסטורי פרי עטי,
לקריאה חופשית, המתרחש במאה התשיעית לספירה

u05e0u05d9u05d5-u05d0u05d9u05e0u05d2u05d

​מפות שציירתי לפי מסלולי טיולים
שהם מסע בדרכים, Road Trip
ובהם סיורים מצולמים.

המלצת קריאה - שלוש יצירות במילאנו

החודש חלפו שלוש שנים לביקור שלנו במילאנו. בביקור הקצר הספקנו לבקר במעט מאוד מוזיאונים ובפוסט אני מספרת סיפורן של שלוש יצירות בשלושה מוזיאונים.

אוצרות אחרונים:

ארכיון אוצרות:

איך להתמצא באוספת אוצרות:

פרקי הבלוג:

הבלוג עוסק בנושאים מגוונים – טיולים, אוכל, סקירות ספרים שאהבתי, אמנות ועוד נושאים מגוונים.

לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד הראשי של הבלוג, בו תוכלו לנווט לפי קטגוריות, לפי חיפוש בקוביית החיפוש לפי מילות מפתח
או בלחיצה על לשונית האינדקס שתוביל לעמוד המסודר לפי ארצות ונושאים לפי א'-ב'.

השביל העולה להר:
רומן היסטורי פרי עטי המתפרסם רק כאן. לחיצה על הלשונית בסרגל העליון תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל פרקי הסיפור. תיהנו ואל תשכחו לספר לי רשמים בסוף.


מסלולים:
Road trips - מסלולי טיול מצולמים על מפה שאני מציירת עבורכם. לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל המסלולים.

  • fcebook
  • Pinterest
  • Instagram

© כל הזכויות שמורות לרבקה קופלר 2015