top of page

קרינתיה - מסלול שתי דרכים נופיות

שתי הדרכים הנופיות האלה, היו עבורי העוגן של הטיול בקרינתיה. בשלב תכנון הטיול ראיתי בהן את שיא הטיול ולכן, ייחדתי להן יומיים לפחות. התכנון היה לעצור בחניות ייעודיות ולטייל רגלית במסלולי ההליכה הרבים המוגדרים כיפים ביותר. בייחוד רציתי לעשות זאת בשמורת נוק (מסלולי טיולי הליכה מומלצים כאן). מאחר והטיול שלנו קוצר ביומיים בגלל הזזת הטיסות על ידי חברת התעופה, נותרנו עם פחות זמן והפשרה היתה לעשות את שני המסלולים ביום אחד – בנהיגה.

המעבר בשתי הדרכים הוא בתשלום, חינם למחזיקי כרטיס קרינתיה.

בחרנו ביום שמשי, כי התחזית אמרה שיהיה שבוע גשום – שזה אומר נוף מכוסה בעננים ובטיול הררי – פחות רצוי. על כן התחלנו בצד מזרח ליד Ebene Reichenau. בדרך נוק עצרנו בכל הנקודות המסומנות במפה שמקבלים בתחילת הדרך, עם התשלום על המעבר בכביש.

שמורת הרי הנוק מקיפה את הרי נוק העשירים בעצי אורן ואשוח, ההרים מכוסים כרי דשא משולבים פרחי בר נדירים יותר ופחות, חיות בית וחיות בר החיים בה. השמורה משמרת מערכת אקולוגית נדירה ובמוזיאון הביוספירה בחסות אונסקו, באמצע הדרך גם אנחנו, המבקרים יכולים לחזות בכל אלה, ללמוד ולהשתתף. בנקודת עצירה אחרת יש מוזיאון אחר המיועד לילדים, עם הסבר יפייפה על החי, הצומח והאבנים בשמורה.

אורך דרך נוק - 35 ק"מ ובה 52 עקומות, די חדות. הדרך מתפתלת במעלה ההרים וחוצה את יופים. יש בה אינסוף יציאות לשבילי הליכה לבעלי/ות כושר שוודאי יזכו לתצפיות מרהיבות. הדרך נפתחה לנסיעה בתשלום ב-1981 במיוחד עבור תיירים כמונו, אבל גם כשימוש לחוות המקומיות.

כדי לעבור מדרך נוק לדרך מלטה, התחברנו לכביש 99 המגיע לעיירה גמונד. תוך כדי נסיעה הבנו שזכינו בנסיעה על קטע כביש יפה באופן מיוחד, ולו בשל כך, שמחתי שהחלטנו לחבר את שתי הדרכים הללו.

סכר מלטה, שהוא סכר הידראולי המנצל את המים האגורים לצורך חשמל, נמצא בגובה 1990 מ'. על מנת לבנות אותו, היה צורך תחילה לסלול אליו כביש גישה (14.4 ק"מ), זה הכביש עליו נוסעים היום תיירים כמונו. הדרך עוברת בין מפלי מים גבוהים ויפים, כשהגבוה והמרשים מבניהם נמצא ממש בכניסה לכביש, אחרי העיירה מלטה. הדרך שונה מאוד מדרך נוק – העלייה נדמית מתונה למרות השיפוע החד שלה (כ-13 אחוז), מנצלת מעברים בתוך הסלעים, לעתים נוסעת לצד נחל. אין כמעט סיבובים. יש שני רמזורים בדרך המאפשרים מעבר בביטחה על קטע דרך צר.

סיורים בסכר נערכים מדי יום כשהכביש פתוח בין 9 במאי ל-26 באוקטובר בכל שנה.

בסוף הדרך ממש ליד הסכר, יש מלון דרכים ובו מסעדה ותערוכת קבע של צילומים המתעדים את הבנייה הלא פשוטה של הדרך והסכר הגבוה באוסטריה. ניתן לטייל על הסכר עצמו, באמצע השביל יש מבנה "הליכת שמיים" לתצפית מרהיבה על האגם. כיוון שבסוף הנסיעה שלנו התחיל גשם שוטף ורוחות עזות, ויתרנו על החלק הזה והסתפקנו בתצפית ממרום המסעדה.

אין דרך יציאה מהסכר, ויש לחזור את הדרך בחזרה. אנחנו קינחנו בביקור בעיירת ימי הביניים המרשימה גמונד, בה גלריות ומוזיאונים, בתי קפה ומסעדות.

לחצו על התמונות הקטנות להגדלה, והתחילו בסיור - מהחץ למטה ליד Ebene Reichenau, ועברו בין התמונות עד לסכר מלטה למעלה בצד שמאל (עדיף על מסך גדול).

סכר מלטה
Innerkrems
Nockalmstraße
קרינתיה
שמורת הרי נוק
Gmünd
95
Ebene Reichenau
Seeboden
Spittal an
der Drau
Millstätter See
A10
99
Kremsbrücke
מסלול-קרינתיה.png
Malta Hochalmstrasse
דרך מלטה
דרך נוק
שמורת נוק
מוזיאון החי והצומח בשמורת נוק
דרך נוק
דרך נוק
שמורת נוק
שמורת נוק
מצודת גמונד
דרך מלטה
סכר מלטה
סכר מלטה
דרך מלטה

לקריאה נוספת:
קרינתיה טיול של שלווה -  
סיפור הטיול בקרינתיה, כולל טיפים על כרטיס קרינתיה.

על שמורת נוק הייחודית ניתן לקרוא כאן

bottom of page