לפלנד בקיץ

לפלנד, היא ארץ הסאמים, משתרעת בצפונן של ארבע ארצות - נורווגיה, שבדיה, פינלנד ורוסיה. הטיול שלנו - 10 ימים ביולי 2009, היה מסלול מעגלי שעבר בעיקר בנורבגיה, בעיקר לאורך החוף המפורץ באינספור פיורדים יפייפים, כפי שניתן לראות על המפה. הכביש הראשי, שהוא כמעט הכביש היחידי, עובר קרוב לקו המים ובמקום שהוא נגמר, מחכה מעבורת עליה עולים עם המכונית, ועוברים לצד השני שם מתחיל שוב כביש.
 

האטרקציה העיקרית אותה קיווינו לראות, היתה שמש חצות ועל כך כתבתי כאן.

 

עשרה ימים הם זמן מועט מדי לטיול גדול כזה (מעל 2300 ק"מ), נוסעים הרבה ולאט, כמעט תמיד לבד על הכביש, הנוף כל כך יפה שאין מספיק סופרלטיבים עבורו. אפשר לבנות מסלולים רבים בנוף הבראשתי של הצפון הרחוק, גם כאלה הכוללים טרקים רבים. המסלול שלנו נבחר בגלל היעדים אליהם רציתי להגיע:
לחצו על התמונות הקטנות להגדלה, והתחילו בסיור (לחצו על התמונות להגדלה) – מקירונה שבשבדיה (מסומנת בחץ הירוק), עבור בלופוטן במערב עד לעיירה בעלת השם הקצר ביותר – Å ואז עלו צפונה לטרומסו, שם חזינו בשמש חצות, עד להאמרפסט הצפונית, דרך הפרלמנט הסאמי בקאראשוק, יוּקָסיָארוִוי בה בונים את ארמון הקרח בחורף וחזרה לקירונה משם נחזור לארץ.

נורווגיה
רוסיה
פינלנד
שבדיה
נהר טורנה
Kautokeino 
Karesuvanto
Karasjok
Tromsø
Reine
Alta
אביסקו
הפרלמנט הסאמי
האמרפסט

אתר מצויין לתכנון טיולים בנורבגיה - visitnorway

טיסות לנורבגיה - Norwegian Air

שיט עם הורטיגרוטן - hurtigruten.com

נורדקאפ
Kiruna 
Abisko
Å
Svolvær
Narvik
Jukkasjärvi
נוספיורד
Trollfjorden
טרוליורד
קירונה
ארמון הקרח
Gullesfjord
Sortland
אדם קדמון
Øksfjord
גולפיורד
טרומסו
הורטיגרוטן
אוקספיורד
איילים
Nordkapp
Hammerfest
ריינה

איך להתמצא באוספת אוצרות:

פרקי הבלוג:

הבלוג עוסק בנושאים מגוונים – טיולים, אוכל, סקירות ספרים שאהבתי, אמנות ועוד נושאים מגוונים.

לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד הראשי של הבלוג, בו תוכלו לנווט לפי קטגוריות, לפי חיפוש בקוביית החיפוש לפי מילות מפתח
או בלחיצה על לשונית האינדקס שתוביל לעמוד המסודר לפי ארצות ונושאים לפי א'-ב'.

השביל העולה להר:
סיפור פרי עטי המתפרסם רק כאן. לחיצה על הלשונית בסרגל העליון תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל פרקי הסיפור. תיהנו ואל תשכחו לספר לי רשמים בסוף.


מסלולים:
Road trips - מסלולי טיול מצולמים על מפה שאני מציירת עבורכם. לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל המסלולים.

© כל הזכויות שמורות לרבקה קופלר 2015