• רבקה קופלר

פרובאנס, חגיגת אביב

ממרחק ימים ושבועות, אני יכולה לחוש את האביב המתקרב, מתדפק על הדלת הנדמית עדיין חורפית ואומר: אני כאן.

טוב, אני לא רוצה לדבר על המיחושים העונתיים כמבשרים, אלא דוקא על העליצות הקופצת פנימה אל תוך הלב ללא הודעה מוקדמת, על הבגדים שהופכים פתאום יותר צבעוניים, על האנשים ברחוב שנראים לי שמחים בדיוק כמוני.

השבוע התחיל האביב באופן רשמי ונעים להזכר למה אני מעדיפה את האביב כעונת הטיולים שלנו: ריח הפריחה באוויר, נחלים ונהרות שופעים מים של הפשרת השלגים, ראשי ההרים הגבוהים עדיין מעוטרים אניצי שלג ומזג אוויר הנעים, הצלול שממלא באנרגיות אך גם מאפשר אתנחתא של הרהורים אל מול הנוף.

מזג האוויר מאפשר התבוננות עמוקה אל מול המראה העירוני המושלם לציור, כשהשמש בוחנת את כוחה וצובעת הכל בצבעים רוויים, מאפשר גם לאורחת הזו היושבת על כסא קטן, בלוק ציור ביד ועל הראש כובע רחב תיתורת שנותן מעט צל, להתמזג.

וכשהמבט נודד אל האין סוף, המלא בוסתנים של פרי המתפוצצים מעסיס ומטורי מטיילים המגיעים טיפין טיפין לחפש בדיוק את מה שאני גם, אני יכולה להרגיש ממש את האוויר הממלא את ראותי.

לו רק היה האביב מתנחל בארצנו החמה לקצת יותר ימים, אולי היינו פחות מיוזעים, פחות עצבניים ואולי אולי גם קצת יותר לבביים. פעם, כשהייתי בת חמש עשרה, כתבתי ביומן (אמיתי, עשוי דפים של ממש שכתבתי עליהם בעט נובע) שכל עוד יומי יהפוך לשמח בגלל פרח חדש שגיליתי במקרה, לא אכפת לי ששאר הימים יהיו אפורים.

האביב הוא קלישאתי, (כאן צריכה לבוא אנחה תיאטרלית) מלא ביטויים של התחדשות ושל אהבת נעורים ושל צעיר ורענן, כמו העלים הקטנים האלה, בירוק כמעט שקוף, שמתחדשים על העץ שהיה עירום כל החורף, או של זוגות אוהבים.

תורו של הלבנדר הפורח יגיע אחרי שכבר לא נהיה כאן, עת יבוא הקיץ ויתדפק כאן במלוא עוזו על דלתות הכניסה. אני משערת שיהיה נסבל יותר, כי יהיה קצר בהרבה מזה שאנחנו מכירים.

אם הגעתם עד כאן, אספר לכם שכל התמונות צולמו באחד הטיולים היותר יפים שלנו – בפרובאנס שבדרום צרפת, שם פגשתי הרבה מעבר לצפוי: צבעוניות חושנית מלאת גוונים של שדות שזה עתה פרחו, של עיירות לובשות חג ומתקשטות אחרי תרדמה ארוכה.

של שווקי אוכל טעימים, עמוסי כל טוב - ירקות ופירות שזה מקרוב נקטפו, מאפים וגבינות ולידם עבודות יד חינניות, סבונים ריחניים בעבודת יד – כולם כאילו רק חיכו שאקח אותם איתי הביתה.

גם השנה מתוכנן טיול בו נחגוג את האביב, הפעם במקום אחר ואני מקווה שיהיה מרענן וממלא, לפחות כמו הטיול הנוסטלגי הזה בפרובאנס.


עוד אוצרות מפרובאנס:

מסלול טיול מצולם - טיול כוכב בלוברון

שני סיפורי פרובאנס

המפה הבאה עושה סדר כללי בכל אזורי המשנה של פרובאנס, ציירתי אותה כדי לאפשר הכרות עם האזור הלא קטן הזה של דרום צרפת. לחיצה על המפה תוביל למפת גוגל להעמקה בנושא.#פרובאנס #אביב #פריחה #טיולבחול

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רומן היסטורי פרי עטי,
לקריאה חופשית, המתרחש במאה התשיעית לספירה

u05e0u05d9u05d5-u05d0u05d9u05e0u05d2u05d

​מפות שציירתי לפי מסלולי טיולים
שהם מסע בדרכים, Road Trip
ובהם סיורים מצולמים.

המלצת קריאה - שלוש יצירות במילאנו

החודש חלפו שלוש שנים לביקור שלנו במילאנו. בביקור הקצר הספקנו לבקר במעט מאוד מוזיאונים ובפוסט אני מספרת סיפורן של שלוש יצירות בשלושה מוזיאונים.

אוצרות אחרונים:

ארכיון אוצרות:

איך להתמצא באוספת אוצרות:

פרקי הבלוג:

הבלוג עוסק בנושאים מגוונים – טיולים, אוכל, סקירות ספרים שאהבתי, אמנות ועוד נושאים מגוונים.

לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד הראשי של הבלוג, בו תוכלו לנווט לפי קטגוריות, לפי חיפוש בקוביית החיפוש לפי מילות מפתח
או בלחיצה על לשונית האינדקס שתוביל לעמוד המסודר לפי ארצות ונושאים לפי א'-ב'.

השביל העולה להר:
רומן היסטורי פרי עטי המתפרסם רק כאן. לחיצה על הלשונית בסרגל העליון תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל פרקי הסיפור. תיהנו ואל תשכחו לספר לי רשמים בסוף.


מסלולים:
Road trips - מסלולי טיול מצולמים על מפה שאני מציירת עבורכם. לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל המסלולים.

  • fcebook
  • Pinterest
  • Instagram

© כל הזכויות שמורות לרבקה קופלר 2015