• רבקה קופלר

שארית

היום בדקתי, סידרתי, מיינתי. חילקתי את ירושת פיסות הנייר בגדלים שונים. סוף כל סוף ניגשתי לחבילה הגדולה של התמונות שלקחתי מביתה של אמי, אז כשנפרדתי ממנו לפני כשנה. מאז ועד היום לא יכולתי לגעת בחבילה הזו.

חמותי תמיד אומרת לי שאין צורך לשמור תמונות, בטח לא של משפחה שאין איש מכיר עוד, שביום שהיא לא תהיה, לא יהיה מי שיכיר את הדמויות הניבטות מהן. ואני מתעקשת לשמור אותן. את שלה, את שלי, את של אמא שלי.

אני עוברת עליהן אחת אחת. חלק מהן מעירות סיפורים מרבצם, חלק מזכירות לי נשכחות, חלק נדמה שלא ראיתי מעולם. בחלק מהן דמויות שאני מזהה אך לא זוכרת את שמן.

נראה שאף אחת מהתמונות לא צולמה ספונטנית כמו שנהוג לצלם היום. בכולן רואים אנשים שנעמדו מול הצלמים, מחייכים עד כאב הלסתות ומחכים לקליק המיוחל. יש כאן תמונה אחת בה אני מצולמת מחבקת את אבי מצד אחד ואחותי מחבקת אותו מצד שני, שתינו ילדות קטנות וכולנו צוחקים מלוא הפה. אני זוכרת איך צחקנו מיאוש שהצלם לא מצלם כבר, אבל הוא ידע למה הוא מחכה – לצחוק המתפרץ הזה.

יש כאן סיפורי חיים שלמים שמתערבבים אלה באלה. אמא שלי הנראית צעירה מצולמת בחבורה של חמישה גברים אבל רק זה שהיא מסתכלת עליו הוא בעל משמעות. סבתא שלי יושבת על הספה בסלון ביתנו ליד אחותה אותה פגשה לראשונה מזה 65 שנים! הן נראות משוחחות בעוד האחרים מביטים אל המצלמה לא מוכנים ולא מסודרים, אבא שלי יושב בפיסוק רגליים על כסא הפוך במקום שנראה משרד, זו התמונה היחידה בה יש די הרבה שיער לראשו והוא צוחק. אני לא זוכרת אותו כמעט כך, השיער שלי ישר לחלוטין, חף מתלתלי הקבועים ומסתיר עין אחת ורק אני זוכרת כמה שעות עבדתי כדי שיהיה כזה. שכנתנו האהובה סוזן נראית מאוד צעירה ויפה, עומדת לצד אחותי הכלה ואני זכרתי אותה מבוגרת ועייפה.

כל כך הרבה תמונות נכדים בגודל ענק יש באוסף, כולן פרי המבצעים שעל כל פיתוח של פילם בן 36 תמונות מקבלים במתנה אחת גדולה. את התמונות האלה נהגנו לשלוח לסבאסבתא במתנה.

ארבע ערמות ערמתי, מופרדות לסדר הגיוני. שלי. משפחות משפחות שפעם שכנו יחדיו באלבומים משותפים ועכשיו יחולקו בין החפצים בהם.
#תמונות #משפחה #שארית #געגוע

רומן היסטורי פרי עטי,
לקריאה חופשית, המתרחש במאה התשיעית לספירה

u05e0u05d9u05d5-u05d0u05d9u05e0u05d2u05d

​מפות שציירתי לפי מסלולי טיולים
שהם מסע בדרכים, Road Trip
ובהם סיורים מצולמים.

צפת, אוויר הרים לה

גם בקיץ החם הרבה יותר נעים בצפת. פעם, לפני הטיולים לחו"ל - צפת היתה יעד טיולים פופולרי. היום, כששוב הטיולים בארץ הם היחידים האפשריים - ממליצה מאוד לנסוע לעיר הכל כך מיוחדת הזו ואף לטייל בסיביבתה.

ארכיון אוצרות:

איך להתמצא באוספת אוצרות:

פרקי הבלוג:

הבלוג עוסק בנושאים מגוונים – טיולים, אוכל, סקירות ספרים שאהבתי, אמנות ועוד נושאים מגוונים.

לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד הראשי של הבלוג, בו תוכלו לנווט לפי קטגוריות, לפי חיפוש בקוביית החיפוש לפי מילות מפתח
או בלחיצה על לשונית האינדקס שתוביל לעמוד המסודר לפי ארצות ונושאים לפי א'-ב'.

השביל העולה להר:
רומן היסטורי פרי עטי המתפרסם רק כאן. לחיצה על הלשונית בסרגל העליון תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל פרקי הסיפור. תיהנו ואל תשכחו לספר לי רשמים בסוף.


מסלולים:
Road trips - מסלולי טיול מצולמים על מפה שאני מציירת עבורכם. לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל המסלולים.

  • fcebook
  • Pinterest
  • Instagram

© כל הזכויות שמורות לרבקה קופלר 2015