top of page
  • תמונת הסופר/תרבקה קופלר

שפע

זה שכולם מתגעגעים למכלת של פעם – אין בזה שום חידוש. ישבתי כבר בכמה מעגלי חברים וכולם עם דוק של נוסטלגיה בעיניים יודעים לספר על חצי הלחם הלבן שקנו אצל המכולתניק שלהם, על שתי פרוסות גבינה צהובה – כך קראו לה, בלי ראשי תיבות מעצבנים ובלי שמות מבדלים, כי הרי היה רק בלוק גבינה אחד ממנו פרסו את הפרוסות עם הגליוטינה ההיא שהיתה לה ידית אדומה.

מכלת

כולם זוכרים את הדרך למכלת, שהיתה בדרך כלל קצרה מאוד, אבל קרו בה כל כך הרבה הרפתקאות.

מכלת

וצריך להבדיל בדרך כלל בין המכלת הזו ליד הבית – שאמא היתה שולחת אותנו כחלק ממשימות הבית, עם סל של פלסטיק, שם נתבקשנו ל"רשום", כלומר, אמא היתה משלמת בסוף החודש את סך כל הקניות, לבין המכלת שליד בית הספר, שם בדמי הכיס קנינו מיני ממתקים עבור עצמנו בלבד. בדרך כלל הבחירה הסתיימה בתרנגול אדום על מקל.

סל של פלסטיק

אבל לא שמעתי מאף אחד התרפקות על הרגע הזה שבו גילו את הסופרמרקט הראשון. את הרגע בו נגלתה האפשרות הזו לעבור בין המדפים ולבחור לבד. לבד – בלי שמישהו יתן לנו את מה שנוח לו לתת.

עגלות סופר

את אפשרות הבחירה בין האופציות הרבות – ותודו הן היו פתאום רבות מאוד לעומת המכולת הקטנה שהכרנו.

עגבניות

שלא לדבר על המגה סופרמרקטים שגיליתי לראשונה עם הנסיעות לחו"ל, אלה שתמיד מוקמו מחוץ לעיר, כי גם שם העדיפו להמשיך ולקנות במאפיה השכונתית ובשוק השבועי - אלה הענקיים על המעברים העצומים בגודלם כל כך, שלדעתי היו יותר גדולים מהרחוב בו גדלתי.

סופרמרקט

אף אחד לא מדבר על ההתרגשות הראשונית הזו מהאפשרות לקנות כמעט הכל תחת אותה קורת גג: חלב ליד חולצה, לחם ליד כלי בית.

ירקות בסופר

כלי בית

ממאפייה בתוך הסופר שאופה ממש במקום את מוצריה, כמו במאפיה אמיתית, ליד איטליז נקי מצוחצח – זה האחרון היה החידוש הכי מוצלח מבחינתי!

איטליז בסופר

ופתאום – החיזור הזה אחרינו הצרכנים, ההשקעה בעיצוב המוצרים והמדפים! כולנו מרגישים טוב עם זה, לא?

עיצוב בסופרמרקט

זו לא פרסומת לסופרמקט כלשהו. זה געגוע לראשוניות, ולמה בעצם נזכרתי פתאום באותה ראשוניות? בגלל המדפים הרייקים של השבועות האחרונים, בכל הסופרים כולם, שהזכירו לנו עד כמה אנחנו צריכים את כל המוצרים החסרים, עד כמה אנחנו לא יכולים להסתפק במועט ושבעצם רוקנו את הזכרון הזה מתוכן...

מדפים רייקים

לקריאה נוספת:

מחשבות על מינימליזם - ד"ר ענת שפירא לביא בעלת "מילים שענת"


ומה יותר נחמד מלסיים עם שיר נוסטלגי:

תגובות - שפע

פוסטים אחרונים

הצג הכול

?נהניתם מהאוצרות שלי

הרשמו וקבלו ממני הודעה על אוצרות חדשים ישירות למייל שלכם. בהצטרפות לרשימה אתם מאשרים זאת

רומן היסטורי פרי עטי,
לקריאה חופשית, המתרחש במאה התשיעית לספירה

u05e0u05d9u05d5-u05d0u05d9u05e0u05d2u05d

​מפות שציירתי לפי מסלולי טיולים
שהם מסע בדרכים, Road Trip
ובהם סיורים מצולמים.

IMG_0304-1.jpg

האבנים מדברות

החורף מגיע תיכף, וטיולי חורף הם מהיפים בכל השנה. אם מחפשים טיול חורף מקושט לפני כריסטמס אבל לא קר - ליסבון היא התשובה. ובליסבון - האבנים מדברות. אמנות אריחי הקיר היא כל כך מיוחדת שהקדשתי לה פוסט שלם. שווה לקרוא ומיד להזמין כרטיסים

אוצרות אחרונים:

ארכיון אוצרות:

bottom of page