• רבקה קופלר

חוויה מתקנת

מכירים את הפרויקטים האלה של אנשים שמצטלמים לאורך שנים באותה פוזה, ואנחנו מעלעלים בין התמונות בשניות אחדות וחיים שלמים עוברים לנגד עיננו? הנה אחד מרגש במיוחד.

גם לי יש סוג של תיעוד כזה לבקשתי. הפעם אספתי אוצרות שלא אני צילמתי, לעומת זאת, אני המצולמת.


אחותי, בשתי צמות שמעטרות את ראשה, היתה בת שמונה, אני קצת יותר משלוש, אולי כמעט ארבע. נסענו לסובטה, עיר קייט בטרנסילבניה, לחופשה משפחתית. הים, השמש, הביחד עם אמאבא היו נעימים. אני אפילו זוכרת את חום המים לוחך את הרגליים שלי. אני הכי זוכרת את פסל הדב בככר העיירה, אבא מבקש מאחותי לשים יד בתוך הפה של החיה ולחכות שהוא יצלם. "חייכי" הוא ציווה עליה, "ותראי שאת גיבורה". היא חייכה, רואים בתמונה. אני בכיתי בכי תמרורים, כי הייתי בטוחה שעוד רגע הדב ינשך.

הרבה שנים פחדתי, היו לי סיוטי לילה וחלמתי את הרגע הזה. עד שהגעתי לרומא קצת אחרי גיל 20. זו התמונה הראשונה שלי כ"גיבורה".

אח"כ, כל פסל כזה, של חיה, שפגשתי בכל טיולי, בארץ ובעולם, זכה לצילום כשאני שמה יד בתוך פיה ומתידדת עם הסיטואציה שהפכה להיות משעשעת ונטולת פחדים.

בחלק מהתמונות, הזמן נתן את אותותיו

הרבה חיות כאלה מוצבות בכיכרות ערי אירופה. בעל החיים המפוסל אולי הכי מפורסם הוא חזיר הבר, מברונזה שעומד בשוק החדש בפירנצה. אפילו הנס כריסטיאן אנדרסן כתב עליו סיפור. ודוקא איתו לא הצטלמתי... סיבה מעולה לחזור לפירנצה.

לפעמים הן אפילו לא פוערות פה לקראת היד שלי... כמו הגורילה הזו מגן החיות בברלין...


על גבי המפה הזו סימנתי את כל המקומות שמופיעים בתמונות, אבל אם תלחצו עליה, תגיעו למפה האמיתית שתלויה אצלנו בבית, ובה כל היעדים שהגעתי אליהם. מעט מדי מקומות לטעמי, גם אם לוקחים בחשבון שבחלקם הייתי מספר פעמים...

#פסל #בעלחיים #ילדה #צילום #תמונות #רומא #ברלין #קוויבק #ירושלים #טרנסילבניה #נורבגיה #אוסטריה #אוספתאוצרות #געגוע

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רומן היסטורי פרי עטי,
לקריאה חופשית, המתרחש במאה התשיעית לספירה

u05e0u05d9u05d5-u05d0u05d9u05e0u05d2u05d

​מפות שציירתי לפי מסלולי טיולים
שהם מסע בדרכים, Road Trip
ובהם סיורים מצולמים.

המלצת קריאה - שלוש יצירות במילאנו

החודש חלפו שלוש שנים לביקור שלנו במילאנו. בביקור הקצר הספקנו לבקר במעט מאוד מוזיאונים ובפוסט אני מספרת סיפורן של שלוש יצירות בשלושה מוזיאונים.

אוצרות אחרונים:

ארכיון אוצרות:

איך להתמצא באוספת אוצרות:

פרקי הבלוג:

הבלוג עוסק בנושאים מגוונים – טיולים, אוכל, סקירות ספרים שאהבתי, אמנות ועוד נושאים מגוונים.

לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד הראשי של הבלוג, בו תוכלו לנווט לפי קטגוריות, לפי חיפוש בקוביית החיפוש לפי מילות מפתח
או בלחיצה על לשונית האינדקס שתוביל לעמוד המסודר לפי ארצות ונושאים לפי א'-ב'.

השביל העולה להר:
רומן היסטורי פרי עטי המתפרסם רק כאן. לחיצה על הלשונית בסרגל העליון תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל פרקי הסיפור. תיהנו ואל תשכחו לספר לי רשמים בסוף.


מסלולים:
Road trips - מסלולי טיול מצולמים על מפה שאני מציירת עבורכם. לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל המסלולים.

  • fcebook
  • Pinterest
  • Instagram

© כל הזכויות שמורות לרבקה קופלר 2015