• רבקה קופלר

יצאתי לדרך

ההשתקפות היפה הזו לא היתה אז, בקיץ שנת שמונים. במקומה עמד מגרש חניה מכוער, ששירת את באי היכל התרבות והבימה, ולמרות זאת החלטתי לפתוח עם התמונה הזו את הבלוג, כי זה מה שהולך להיות כאן: בעיקר תמונות עכשוויות של זכרונות.

אני מתחילה עם גן יעקב, זה שהוא אי של שקט בלב העיר ההומה תל אביב, כי בניגוד לפעמים הרבות שבאתי בשעריו, אני מתעדת כאן רגע אחד, שהתרחש בערב חם מאוד באותה שנה, אותו רגע שהוא מעיין התחלה בשבילי.

כנראה שעל הספסל הזה, או זה שעמד במקומו החלטתי את ההחלטה החשובה בחיי. אין טעם לשחק במשחקי אילו, אילו החלטתי אחרת מה היה קורה? ודאי שאיני יכולה לנחש. מה שברור לי לחלוטין הוא, שחיי היו זורמים לכיוונים אחרים, אילו החלטתי, אז, אחרת.

גן יעקב נבנה בשנות השישים על מנת לשמר את עצי השקמה העתיקים במקום. הוא תוכנן ע"י האדריכל יעקב רכטר ואדריכל הנוף אברהם קארוון. אני פגשתי אותו סמוך לתקופה בה עברתי לגור באזור תל אביב, אי שם בסוף שנות ה-70.

אהבתי להכנס אל מתחם הגן ולחוש את השלווה שמשרים העצים העבותים שראו את תל אביב הרבה לפני.

אני עולה כעת במדרגות לקומה השנייה, נזכרת בשעות הרבות בהן ישבתי כאן, בכל הפינות, כשאני רושמת במחברת סקיצות בקווים רכים של עפרון פחם את יפי הגן.

מה שנראה לעתים סבוך ובלתי ניתן להתרה נראה לגמרי אחרת כשציפור מתיישבת, מביאה עמה ניחוחות רחוקים שאולי אספה במעופה, משמיעה את שירת הדרך.

מאז אותו ערב מדובר, מעטים היו ביקורי בגן. עברתי לידו פעמים רבות, אבל לא תמיד נכנסתי, אולי כי רציתי לשמר רגעים. הגן עצמו, עבר שיפוץ במסגרת השיפוץ הכללי באזור, בשנת 2010, כך קראתי. גם עכשיו אני יכולה לראות אנשים שעומדים בגבהים לובשים חולצות עם הכיתוב "ציירי העיר" ומשחזרים את הציור שעל קיר ההיכל, זה שמשקיף אל הגן.

הפינות אותן פינות, גם הגאומטריות, החדות כתער, גם הרכות, הצבעוניות.

גם זו שהיתה פעם קפה אפרופו המיתולוגי.

ועכשיו, אני מרגישה שבהחלט יצאתי לדרך, בה אני מקווה שאגיע לפינות כאלה ואחרות, בעיקר עם הרבה זכרונות.


#השתקפות #צילום #גןיעקב #רישום #תמונות #אוספתאוצרות #תלאביב #טיולבארץ

רומן היסטורי פרי עטי,
לקריאה חופשית, המתרחש במאה התשיעית לספירה

u05e0u05d9u05d5-u05d0u05d9u05e0u05d2u05d

​מפות שציירתי לפי מסלולי טיולים
שהם מסע בדרכים, Road Trip
ובהם סיורים מצולמים.

צפת, אוויר הרים לה

גם בקיץ החם הרבה יותר נעים בצפת. פעם, לפני הטיולים לחו"ל - צפת היתה יעד טיולים פופולרי. היום, כששוב הטיולים בארץ הם היחידים האפשריים - ממליצה מאוד לנסוע לעיר הכל כך מיוחדת הזו ואף לטייל בסיביבתה.

ארכיון אוצרות:

איך להתמצא באוספת אוצרות:

פרקי הבלוג:

הבלוג עוסק בנושאים מגוונים – טיולים, אוכל, סקירות ספרים שאהבתי, אמנות ועוד נושאים מגוונים.

לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד הראשי של הבלוג, בו תוכלו לנווט לפי קטגוריות, לפי חיפוש בקוביית החיפוש לפי מילות מפתח
או בלחיצה על לשונית האינדקס שתוביל לעמוד המסודר לפי ארצות ונושאים לפי א'-ב'.

השביל העולה להר:
רומן היסטורי פרי עטי המתפרסם רק כאן. לחיצה על הלשונית בסרגל העליון תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל פרקי הסיפור. תיהנו ואל תשכחו לספר לי רשמים בסוף.


מסלולים:
Road trips - מסלולי טיול מצולמים על מפה שאני מציירת עבורכם. לחיצה על הלשונית בסרגל למעלה תוביל לעמוד ממנו אפשר לנווט לכל המסלולים.

  • fcebook
  • Pinterest
  • Instagram

© כל הזכויות שמורות לרבקה קופלר 2015